Koło Łowieckie Nr 73 "Kogut" Kórnik
W 85-tą rocznicę tragicznych wydarzeń, kiedy to Niemcy rozstrzelali obywateli ziemi kórnickiej, wspomnienie tamtych bolesnych chwil jest nadal żywe w sercach mieszkańców.
Pamięć o ofiarach jest pielęgnowana nie tylko przez opowieści, ale także przez symboliczne akty pamięci, takie jak składanie kwiatów w miejscu gdzie stracili życie.
Co roku członkowie naszego koła łowieckiego o tym pamiętają. Koledzy Roman Niemier i Roman Wdowczyk złożyli kwiaty w miejscu kaźni!
To ważne, aby pamiętać o tych, którzy niewinnie stracili życie pozostała na wieki.
Cześć Ich Pamięci!
20.10.2024.
20.10.2024.
Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę to wydarzenie które łączy w sobie duchowość i szacunek dla przyrody. W Polsce, gdzie myślistwo jest częścią kultury i historii, pielgrzymka ta jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dary natury oraz do modlitwy za tych, którzy dbają o lasy i dziką faunę.
Zbigniew Tic, Marcin Antkowiak i Michał Gurboda, reprezentując koło myśliwskie „Kogut”, podkreślają tę tradycję swoją obecnością na Jasnej Górze, co jest wyrazem ich zaangażowania w kultywowanie dziedzictwa łowieckiego.
Warto zauważyć, że pielgrzymka myśliwych na Jasną Górę nie jest jedynie wydarzeniem religijnym, ale również społecznym, podczas którego myśliwi mogą wyrazić swoje zobowiązanie do troski o przyrodę i dziedzictwo naturalne.
Darzbór!
Pani Agnieszka Różańca - Tomczak nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku-Bninie, od kilku lat organizuje akcję zbierania kasztanów, które nasze koło przeznacza na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej. W dniu dzisiejszym z kol. Marcinem odebraliśmy 600 kilkogamów. Kasztany pojechały już do łowiska.
Pani Agnieszka już zapowiedziała, że w przyszłym roku również będzie organizowana akcja "kasztany" Dziękujemy!
Darzbór! Grzegorz Marciniak
07.10.2024.
Szkoła Podstawowa ze Szczodrzykowa i Szkoła Podstawowa nr 1 z Kórnika również zebrały spore ilości kasztanów.Kasztany zebrane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie już pojechały do lasu.
.
Zebrane kasztany w Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku, też pojechały do łowiska.
Inicjatywa Pani Agnieszki Jachnik z Przedszkola w Bninie polegająca na organizowaniu corocznej zbiórki kasztanów, jest przykładem lokalnego działania na rzecz ochrony przyrody i wsparcia dzikiej zwierzyny w okresie zimowym.
Zbiórka kasztanów to również doskonała okazja do edukacji ekologicznej najmłodszych. Dzięki takim działaniom buduje się więzi społeczne i kształtuje postawy proekologiczne.
Darzbór! Grzegorz Marciniak
04.10.2024.
Uroczystość odsłonięcia pomnika Władysława Hr. Zamoyskiego.
Władysław hrabia Zamoyski, znany jako wielki filantrop i działacz społeczny, pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo, które do dziś jest źródłem inspiracji. Jego życie, poświęcone służbie dla Polski i jej obywateli, zaowocowało nie tylko przekazaniem majątku narodowi, ale także rozwojem infrastruktury i kultury w Kórniku i Zakopanem.
Ustanowienie roku 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego jest wyrazem uznania dla jego nieocenionych zasług. Pomnik odsłonięty w setną rocznicę jego śmierci jest nie tylko hołdem dla Jego osoby, ale także przypomnieniem o wartościach, które są fundamentem polskiej tożsamości narodowej: patriotyzmie, poświęceniu i trosce o dobro wspólne.
Na uroczystości odsłonięcia pomnika nie zabrakło sztandaru koła dumnie niesionego przez kolegów: Zbigniewa, Macieja i Marcina.
03.10.2024.
Każdego roku, zaprzyjaźnione placówki oświatowe zbierają kasztany na zimowe dokarmianie zwierzyny. Jako pierwsze akcję rozpoczęło Przedszkole w Bninie.
20.09.2024.
W rocznicę napaści niemieckiego agresora na Polskę nasi koledzy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych obywateli ziemi kórnickiej przez niemieckiego okupanta.
Cześc Ich pamięci!
.
Koledzy Zbyszek, Maciej i Marcin reprezentowali nasze koło na Hubertusie w Jarocinie.
09.09.2024.
Delegacja naszego koła, oraz liczne delegacje brały udział w uroczystości, która była poświęcona pamięci pomordowanych przez stalinowskich oprawców. Mordu dokonywano na terenie leśnictwa Drapałka w latach 40 ubiegłego wieku.
Cześc Ich pamięci!
15.08.2024.
Prace gospodarcze w Mechlinie. Koledzy zrobili przeglądy urządzeń łowieckich oraz dokonali drobne naprawy.
25.07.2024.
20.07.2024.
Mamy dwie nowe ambony zbudowane przez kolega Wojtka, naszego stażystę. W ustawianiu pomogła silna, niezastąpiona ekipa.
09.07.2024.
Pod patronatem ZO PZŁ w Poznaniu w dniu 16 czerwca 2024 roku, odbył się kolejny już PIKNIK MYŚLIWSKI, organizatorem były koła łowieckie polujące na terenach powiatów śremskiego i średzkiego. Nasze koło również brało udział w tym wydarzeniu.
Darzbór!
Grzegorz Marciniak
20.06.2024.