www.wysiadka.eu

Koło Łowieckie Nr 73 "Kogut" Kórnik

Hubertus 2023.

Najważniejsze święto myśliwskie to polowanie hubertowskie. Każdy myśliwy czeka na ten dzień, aby w szczególnie uroczysty sposób je spędzić i dać wyraz przywiązaniu do tradycji. W tym roku spotkaliśmy się na Zwoli w dniu 25 listopada. Po powitaniu przez Prezesa Romana Niemiera, nastapiło uroczyste wręczenie odznaczeń „Kogucik”- to wewnętrzne odznaczenie przyznawane przez kapitułę za zaangażowanie na rzecz łowiska oraz polskiego łowiectwa.

Po rozlosowaniu stanowisk udaliśmy się na łowy. Po krótkim polowaniu spotkaliśmy się przy pokocie, a Święty Hubert nam darzył. Królem polowania został kolega Mikołaj, a vice - kolega Marcin. Polowanie zakończyło się uroczystą kolacją.

Na polowaniu jako obserwator obecna była Pani inspektor z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ze Środy Wielkopolskiej.

Darzbór Grzegorz Marciniak

26.11.2023.

26.11.2023.

Uwaga jest akcja!

W Przedszkolu Cztery Pory Roku w Kórniku - Bninie została zorganizowana akcja zbierania kasztanów. Maluchy w ciągu kilku dni nazbierały 150 kg. W ostatnim dniu zbiórki z Prezesem Romanem Niemierem odebraliśmy zebrane kasztany, które pojechły prosto do łowiska.

Z organizatorką wspaniałej akcji umówiliśmy się na spotkanie edukacyjne w przedszkolu, na którym jeszcze raz podziękujemy za przekazane kasztany.

Darzbór Grzegorz Marciniak

31.10.2023.

.

31.10.2023.

W niedzielne popołudnie 29 października br. zebraliśmy się na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu naszego Koła, by dać przyzwolenie zarządowi na uruchomienie lokaty finansowej w celu budowy wiaty integracyjno-szkoleniowej w obwodzie 320. Wiata wybudowana zostanie wspólnie z Nadleśnictwem Babki.

Darzbór.

30.10.2023.

W dniu 21 października 2023 roku  odbyła się III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MYŚLIWYCH NA JASNĄ GÓRĘ.

Na Jasnej Górze nie zabrakło przedstawicieli naszego koła. Reprezentowali nas koledzy: Zbigniew Tic, Michał Gurboda oraz Marcin Antkowiak.

Darzbór Grzegorz Marciniak.

21.10.2023.

Jak co roku, nasi niezawodni przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku-Bninie zaopatrzyli nas w kasztany. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Rzońca - Tomczak za zorganizowanie zbiórki tej wartościowej karmy na zimowy czas dla zwierząt bytujących w naszych obwodach łowieckich. Tym razem było tego sporo, bo blisko pół tony. Dziękujemy i obiecujemy, że nasze prezentacje przyrodnicze i tym razem Was nie ominą.

Darzbór Grzegorz Marciniak

19.10.2023.

 

Liczne delegacje oraz poczty sztandarowe brały udział w uroczystości, która była poświęcona pamięci pomordowanych przez stalinowskich oprawców. Mordu dokonywano na terenie leśnictwa Drapałka w latach 40 ubiegłego wieku.

Leśnictwo Drapałka to obwód łowiecki naszego KŁ „Kogut” w Kórniku, gdzie od kilku lat z inicjatywy Nadleśnictwa Babki organizowane są patriotyczne uroczystości upamiętniające pomordowanych.

W tegorocznych uroczystościach brali udział również zaprzyjaźnieni koledzy myśliwi z KŁ „Dąbrowa” oraz KŁ „Jawor” z Poznania.

Po wspólnej modlitwie prowadzonej przez księdza Przemysława Danielczaka z Robakowa, wszystkie delekacje przy dźwięku werbla i sygnałów granych na rogu myśliwskim w zadumie złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym te smutne wydarzenia.

Cześć Ich Pamięci!

 Darzbór Grzegorz Marciniak

29.09.2023.

.

29.09.2023.

Na Drapałce odświeżyliśmy i uporządkowaliśmy teren wokół obelisku upamiętniającego

70-lecie naszego Koła.


Darzbór

28.09.2023.

W słoneczną niedzielę 24 września na strzelnicy myśliwskiej w Antoniku odbył się coroczny trening strzelecki połączony ze szkoleniem z zasad bezpieczeństwa na polowaniach.

Najlepszym strzelcem w kole okazał się kolega Piotr Brylewski.

Darzbór Grzegorz Marciniak

24.09.2023.

24.09.2023.

W sobotę, 16 września 2023 roku o godz. 11:30 w Katedrze Poznańskiej została odprawiona msza święta hubertowska z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Mszy św. przewodniczył Prymas Polaki Abp Wojciech Polak. Nabożeństwo uświetniła muzyka grana na rogach myśliwskich oraz liczne sztandary kół łowieckich z całej Wielkopolski.

Druga część obchodów odbyła się Auli UAM w Poznaniu. W gali jubileuszowej brali udział zaproszeni goście oraz przedstawiciele kół łowieckich z Wielkopolski ze swoimi sztandarami. Myśliwi odnowili ślubowanie myśliwskie, a zasłużonym wręczono odznaczenia łowieckie. Na zakończenie odbył się galowy koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołów sygnalistów myśliwskich.

Darzbór Grzegorz Marciniak

19.09.2023.

19.09.2023.

Zapraszamy na FESTYN EKOLOGICZNY na którym między innymi koledzy myśliwi porozmawiają o kulturze i tradycjach łowieckich, będzie można zobaczyć stare i nowe instrumenty ludzi lasu. Spotkasz tajemnicze i nieuchwytne sowy.

Oczywiście będzie kulinarna niespodzianka przygotowana przez myśliwych!

15.09.2023.


Pamiętamy!

W 84 rocznicę napaści niemieckiego okupanta na Polskę, delegacja naszego koła w składzie Roman Wdowczyk, Roman Niemier oraz Maciej Antkowiak złożyła kwiaty pod tablicą rozstrzelanych obywateli ziemi kórnickiej w czasie II wojny światowej.

Darzbór Grzegorz Marciniak

01.09.2023.

.

 W niedzielę 24 września 2023 roku o godzinie 9:00 na strzelnicy w Antoninku odbędzie się trening strzelecki naszego koła.

Darzbór - Grzegorz Marciniak

31.08.2023.

Na pikniku myśliwskim w Śremie zorganizowanym przez koła łowieckie polujące na terenie powiatu śremskiego.

 05.06.2023.