Koło Łowieckie Nr 73 "Kogut" Kórnik
Wspaniałe przeżycie!
Polowanie na Drapałce było naprawdę wyjątkowe. Mroźna pogoda, biała stopa to wszystko miało wpływ na niezapomniane przeżycie na łonie natury.
Gratulacje dla królów polowania i wielkie brawa dla kolegi Zbyszka Tica za profesjonalne przygotowanie polowania oraz biesiady myśliwskiej.
Było to ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2024/2025.
Na koniec wspaniała wiadomość! Wszystkie nasze polowania odbyły się bezpiecznie.
Darzbór!
Grzegorz Marciniak
05.01.2025.
.
05.01.2025.
Myśliwi z koła łowieckiego nr 73 "Kogut" z Kórnika pamiętają o uroczystościach patriotycznych. W 106-tą rocznicę Powstania Wielkopolskiego oddali hołd Bohaterom Powstania składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ten wielki wyczyn.
To ważne, aby pielęgnować pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość.
Na uroczystości koło nasze reprezentowali kolega Prezes Roman Niemier oraz kolega Roman Wdowczyk.
Darzbór!
Grzegorz Marciniak.
27.12.2024.
Niedziela 22 grudnia, to naprawdę wyjątkowy dzień pełen tradycji i niespodzianek dla myśliwych z naszego koła. Polowanie wigilijne, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń to piękne zwyczaje, które z pewnością wzmacniają więzi wśród naszej braci łowieckiej.
Na polowaniu spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. Z rąk prezesa Romana Niemiera otrzymałem obraz sowy który przekazał mi w imieniu kolegi Jakuba Florczaka z KŁ „Pantera”, ten wspaniały gest to podziękowanie za przeprowadzone spotkanie edukacyjne z dzięćmi w obwodzie łowieckim koła „Pantera”
Darzbór!
Grzegorz Marciniak
22.12.2024.
22.12.2024.
Polowanie Hubertowe to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu myśliwskim. Ślubowanie dwóch nowych myśliwych które odbyło się przed rozpoczęciem polowania, to moment pełen emocji i tradycji.
Obfitość zwierzyny i wspaniała, koleżeńska atmosfera z pewnością przyczyniły się do niezapomnianych wspomnień po wspaniałym polowaniu.
Udekorowanie królów polowania oraz biesiada myśliwska na zakończenie to piękne tradycje, które podkreślają wspólnotę i pasję do łowiectwa.
Darzbór!
Grzegorz Marciniak
16.11.2024.
Delegacja Koła Łowieckiego “Kogut” pod przewodnictwem prezesa Romana Niemiera uczciła pamięć bohaterów, składając kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich z okazji 106 - tej rocznicy odzyskania niepodległości. Obecność myśliwych z KŁ “Kogut” podczas tej uroczystości jest symbolicznym wyrazem szacunku i przywiązania do patriotycznych tradycji. Członkowie koła od lat aktywnie uczestniczą w wydarzeniach upamiętniających ważne dla historii Polski momenty, zawsze oddając hołd bohaterom walczącym o wolność i niepodległość Ojczyzny.
Darzbór!
Grzegorz Marciniak
11.11.2024.
.
11.11.2024.
W 85-tą rocznicę tragicznych wydarzeń, kiedy to Niemcy rozstrzelali obywateli ziemi kórnickiej, wspomnienie tamtych bolesnych chwil jest nadal żywe w sercach mieszkańców.
Pamięć o ofiarach jest pielęgnowana nie tylko przez opowieści, ale także przez symboliczne akty pamięci, takie jak składanie kwiatów w miejscu gdzie stracili życie.
Co roku członkowie naszego koła łowieckiego o tym pamiętają. Koledzy Roman Niemier i Roman Wdowczyk złożyli kwiaty w miejscu kaźni!
To ważne, aby pamiętać o tych, którzy niewinnie stracili życie pozostała na wieki.
Cześć Ich Pamięci!
20.10.2024.
20.10.2024.
Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę to wydarzenie które łączy w sobie duchowość i szacunek dla przyrody. W Polsce, gdzie myślistwo jest częścią kultury i historii, pielgrzymka ta jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dary natury oraz do modlitwy za tych, którzy dbają o lasy i dziką faunę.
Zbigniew Tic, Marcin Antkowiak i Michał Gurboda, reprezentując koło myśliwskie „Kogut”, podkreślają tę tradycję swoją obecnością na Jasnej Górze, co jest wyrazem ich zaangażowania w kultywowanie dziedzictwa łowieckiego.
Warto zauważyć, że pielgrzymka myśliwych na Jasną Górę nie jest jedynie wydarzeniem religijnym, ale również społecznym, podczas którego myśliwi mogą wyrazić swoje zobowiązanie do troski o przyrodę i dziedzictwo naturalne.
Darzbór!
Pani Agnieszka Różańca - Tomczak nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku-Bninie, od kilku lat organizuje akcję zbierania kasztanów, które nasze koło przeznacza na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej. W dniu dzisiejszym z kol. Marcinem odebraliśmy 600 kilkogamów. Kasztany pojechały już do łowiska.
Pani Agnieszka już zapowiedziała, że w przyszłym roku również będzie organizowana akcja "kasztany" Dziękujemy!
Darzbór! Grzegorz Marciniak
07.10.2024.
Szkoła Podstawowa ze Szczodrzykowa i Szkoła Podstawowa nr 1 z Kórnika również zebrały spore ilości kasztanów.Kasztany zebrane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie już pojechały do lasu.
.
Zebrane kasztany w Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku, też pojechały do łowiska.
Inicjatywa Pani Agnieszki Jachnik z Przedszkola w Bninie polegająca na organizowaniu corocznej zbiórki kasztanów, jest przykładem lokalnego działania na rzecz ochrony przyrody i wsparcia dzikiej zwierzyny w okresie zimowym.
Zbiórka kasztanów to również doskonała okazja do edukacji ekologicznej najmłodszych. Dzięki takim działaniom buduje się więzi społeczne i kształtuje postawy proekologiczne.
Darzbór! Grzegorz Marciniak
04.10.2024.
Uroczystość odsłonięcia pomnika Władysława Hr. Zamoyskiego.
Władysław hrabia Zamoyski, znany jako wielki filantrop i działacz społeczny, pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo, które do dziś jest źródłem inspiracji. Jego życie, poświęcone służbie dla Polski i jej obywateli, zaowocowało nie tylko przekazaniem majątku narodowi, ale także rozwojem infrastruktury i kultury w Kórniku i Zakopanem.
Ustanowienie roku 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego jest wyrazem uznania dla jego nieocenionych zasług. Pomnik odsłonięty w setną rocznicę jego śmierci jest nie tylko hołdem dla Jego osoby, ale także przypomnieniem o wartościach, które są fundamentem polskiej tożsamości narodowej: patriotyzmie, poświęceniu i trosce o dobro wspólne.
Na uroczystości odsłonięcia pomnika nie zabrakło sztandaru koła dumnie niesionego przez kolegów: Zbigniewa, Macieja i Marcina.
03.10.2024.
Każdego roku, zaprzyjaźnione placówki oświatowe zbierają kasztany na zimowe dokarmianie zwierzyny. Jako pierwsze akcję rozpoczęło Przedszkole w Bninie.
20.09.2024.
W rocznicę napaści niemieckiego agresora na Polskę nasi koledzy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych obywateli ziemi kórnickiej przez niemieckiego okupanta.
Cześc Ich pamięci!
.
Koledzy Zbyszek, Maciej i Marcin reprezentowali nasze koło na Hubertusie w Jarocinie.
09.09.2024.