www.wysiadka.eu

Koło Łowieckie Nr 20 "Dąbrowa" Poznań

Kontrola łowiska należy do zadań strażnika łowieckiego. W dniu 04.04.2024 roku z kol. Józefem Stelmachem prewencyjnie objechaliśmy sektory VII, VIII, IX i X w obwodzie 204. W trakcie objazdu uzupełniliśmy brakującą sól. Regularne uzupełnianie soli w lizawkach jest bardzo ważne, pomaga w utrzymaniu zdrowia zwierząt. Dzięki temu zwierzęta mają zapewniony dostęp do niezbędnych składników mineralnych, co przyczynia się do ich lepszego rozwoju.

Darzbór! 

Grzegorz Marciniak

04.042024.

 

Nasze koło łowieckie przekazało prezenty, które będą wspierać rozwój i integrację dzieci. Prezenty te, starannie wybrane przez myśliwych, mają na celu nie tylko dostarczenie radości najmłodszym, ale również promowanie wartości takich jak współpraca i szacunek do przyrody.

Darzbór Grzegorz Marciniak.

19.03.2024.

W dniu 16 marca 2024 roku spotkaliśmy się w obwodzie 204 aby ustawić nową ambonę.

Spotkanie myśliwych w terenie jest ważnym wydarzeniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania i organizacji. Podczas takiego spotkania, myśliwi mają możliwość wymiany doświadczeń oraz omówienia planów związanych z pracami w łowisku.

Budowa nowej ambony jest okazją do wspólnej pracy i integracji członków koła łowieckiego. Nowa ambona nie tylko ułatwi polowania, ale także przyczyni się do bezpieczeństwa i lepszego zarządzania populacją zwierząt.

Po zakończonej pracy usiedliśmy przy ognisku aby raczyć się kociołkiem myśliwskim i kosztować kiełbas przygotowanych przez naszych kolegów.

Darzbór!

Grzegorz Marciniak

16.03.2024

16.03.2024.

Kontrola w łowisku - obwód 204.
Kontrola łowiska przez strażnika łowieckiego należy do obowiązków jakie powierzył mu Zarząd koła. W dniu 9 marca 2024 roku takiej kontroli dokonałem.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała spacerom i wielu właścicieli psów udało się na spacer do lasu. W śród spotkanych właścicieli psów kilku nie miało swoich pupili na smyczy.

Jest to bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, które naraża na szkodę zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Psy, które biegają luzem po lesie, mogą być źródłem chorób, atakować dziką zwierzynę lub ludzi. Nie wspominając o tym, że właściciele psów łamią prawo. (Kodeks wykroczeń, Ustawę o lasach orzaz Uchwałę RG w Mosinie).

Dlatego apelowałem do wszystkich właścicieli psów, aby trzymali swoje pupile na smyczy i szanowali przyrodę oraz innych użytkowników lasu.

Myślę, że większość osób z którymi rozmawiałem wzięły to sobie do serca!

Darzbór!

Grzegorz Marciniak – strażnik łowiecki

03.09.2024.

Obwód 204 - uzupełnianie soli w lizawkach.

W słoneczną sobotę 20 stycznia 2024 roku z Józiem Stelmachem udaliśmy się do łowiska aby uzupełnić brakującą sól w lizawkach. 

Uzupełnianie soli w lizawkach jest bardzo ważne, zwłaszcza w okresie zimowym. Sól zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, poprawia apetyt i przyswajanie pokarmu, a także zapobiega niedoborom mineralnym. Ważne jest, aby lizawki były umieszczone w miejscach łatwo dostępnych dla zwierząt. Lizawki powinny być regularnie sprawdzane i uzupełniane, takie jest nasze zadanie.

Darzbór!

Grzegorz Marciniak

20.01.2024.

 20.01.2024.

Polowanie Wigilijne w Grodzisku.

W dniu 16 grudnia 2023 roku odbyło się tradycyjne Polowanie Wigilijne w naszego koła.

Święty Hubert nie bardzo był dla myśliwych łaskawy, ale nie to najważnejsze w dniu polowania wigilijnego, liczy się świąteczna atmosfera, życzenia oraz tradycyjna kolacja wigilijna.

Darzbór Grzegorz Marciniak

17.12.2023.

 17.12.2023.

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie szkół podstawowych organizują zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na zimowe dokarmianie zwierzyny. W tym roku do naszego łowiska – obwodu 204, dojechało 400 kg kasztanów.

Jak powiedzieli organizatorzy akcji, przekazane kasztany są podziękowaniem za spotkania edukacyjne o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, które organizujemy w wielu szkołach.

Darzbór Grzegorz Marciniak

30.10.2023.

Kasztany juz załadowane, zaraz wyjazd do łowiska.

.

Pierwsza partia kasztanów juz została rozwieziona po łowisku..

 

W piątek 20 października 2023 roku wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Babki uczestniczyłem w kontroli obwodu łowieckiego nr 204 naszego koła. Kontrola miała zapewnić egzekwowanie zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami, była ona ukierunkowana na kontrolę samochodów poruszających po terenie leśnym oraz motocrosowców, którzy rozjeżdżaja drogi leśnie i płoszą zwierzynę. Często można spotkać właścicieli psów którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów prawa i puszczaja luzem psy w łowisku.

W trakcie kontroli osoby nie stosujące się do przepisów prawa zostały przez strażników pouczone!

Po zakończeniu wspólnej kontroli w naszym łowisku, strażnicy udali się w inne tereny Nadleśnictwa.

Grzegorz Marciniak – strażnik łowiecki w obwodzie 204.

23.10.2023.


W dniu 24 czerwca 2023 roku w Poznaniu odbył się Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ. Nasze koło reprezentowali koledzy:

Jóźwiak Bartosz

Łyszczarz Zbigniew

Stelmach Józef.

W zakładce "JAWOR" można przeczytać sprawozdanie kol. Andrzeja Jesse.

 

Darzbór Grzegorz Marciniak

25.06.2023.

W dniu 28 kwietnia 2023 r. po mszy św. w Kościele pw. św. Antoniego w Książu Wielkopolskim  odprowadziliśmy na parafialny cmentarz naszego długoletniego członka, Kolegę Henryka Wiśniewskiego.


 

 26.04.2023.

 Wspólna wizyta w obwodzie 204 z komendantem Straży Leśnej z Nadleśnictwa Babki.

23.03.2023.