www.wysiadka.eu

Jubileusz 45 lecia Muzeum Przyrodniczo Łowieckiego w Uzarzewie

W połowie lat siedemdziesiątych XX wieku Wojewódzka Rada Łowiecka w Poznaniu powołała Muzeum Łowiectwa Wielkopolskiego w Uzarzewie, którego otwarcie nastąpiło 3 listopada 1977roku.

Muzeum ściśle współpracuje z myśliwymi i znane jest z niezliczonej ilości ciekawych wystaw a w szczególności z trofeów myśliwskich Adama Smorawińskiego uzyskanych na wszystkich kontynentach. Zbiory te wyeksponowane są w pawilonie wybudowanym przez fundatora.

Jubileuszowa wystawa składa się z akwarel prof. Jana Sokołowskiego, wybitnego wielkopolskiego ornitologa, pisarza i malarza ukazującego wielkopolską faunę i florę oraz z ekspozycji pt „ Adam Smorawiński Zasłużony Mistrz Sportu” , która w pełni ukazuje sylwetkę wielokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych i wielokrotnego uczestnika Rajdu Monte Carlo.

Wsród zaproszonych gości byli synowie Adama Smorawińskiego, władze samorządowe gminy Swarzędz, byłe i obecne władze PZŁ Poznań, dyrektorzy muzeów z Lednogóry, Szreniawy oraz Leszna, duże grono członków KKiKŁ PZŁ , artysta malarz Bogusław Doba.

Andrzej Jesse.

10.09.2022.