www.wysiadka.eu

Koło Łowieckie Nr 21 "Jawor" Poznań

Kontakt z Andrzejem Jesse z Koła Łowieckiego"Jawor" w Poznaniu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla członków KŁ "Jawor" - kliknij i wpisz hasło.


 

Kolega Andrzej Jesse będzie reprezentował okręg poznański jako delegat na XIV Krajowy Zjazd Delegatów KKiKŁ który odbędzie się w Witnicy w dniach od 02.06.2023 do 04.06 2023.

Grzegorz Marciniak

23.05.2023.

 

Prace gospodarcze w kole.

15.04.2023 roku grupa myśliwych z naszego koła, uczestniczyła w pracach przy dalszym zagospodarowaniu pasa zadrzewień w sektorze V. Korzystając z deszczowej aury dosadzono ponad 300 sadzonek różnego rodzaju drzewek i krzewów.

A.Jesse

15,04,2023,

W dniu 16.02.2023 roku delegacja KŁ nr 21 Jawor w Poznaniu, wzięła udział w obchodach 1-szej rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Fałkowie im. Powstańców Wielkopolskich. Po uroczystej mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli tej szkoły, delegacje klasowe wraz z oddziałem rekonstrukcyjnym udały się na pobliski cmentarz gdzie upamiętniono groby Powstańców.
W dalszej części odbył się pokaz grupy rekonstrukcyjnej, posiadającej repliki umundurowania i rekwizytów powstańczych oraz przedstawienie zorganizowane przez uczniów szkoły o tematyce patriotycznej. Kontynuując tematykę powstańczą przedstawiciele naszego koła wzięli również udział w promocji książki " Złota Księga uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919", która jest zbiorem 6000 biogramów bohaterów tamtych czasów.
Przez takie działania młodzież udawadnia, że pamięć o poległych w obronie ojczyzny nigdy nie zginie.                                         

Na zakończenie uroczystości myśliwi przekazali na ręce dyrekcji szkoły okolicznościowy tort.

Szczepan Winiarczyk

27.02.2023.

 

Myśliwi którzy chcą uzyskać uprawnienia do odstrzału redukcyjnego bobra europejskiego, maja obowiązek odbyć szkolenie uprawniające do odstrzału. Szkolenie takie organizuje ZO PZŁ w Zielonej Górze. Szkolenie odbędzie się w formule online.

Termin szkolenia 19 grudnia br.

Link do szkolenia - kliknij!

Nasz kolega Dawid Robakowski  w sobotę 26 listopada w ZO w Siedlcach zdał z wynikiem pozytywnym egzamin kończący szkolenie: Bóbr Europejski - biologia, ekologia i historia gatunku, metodyka odstrzału redukcyjnego. W myśl bieżących przepisów uprawnienia te są jedyną możliwością prowadzenia odstrzału bobra europejskiego.

.

16.12.2022.

10 grudnia 2022 r. odbyło się tradycyjne "polowanie wigilijne" naszego koła. Przy sprzyjającej frekwencji i pogodzie, św. Hubert darzył myśliwym 6 sarnami i 2 dzikami. Królem polowania został kol. Sławek Kowalski a v-ce królem Marcin Strykowski. Zmęczeni i lekko podmarznięci po polowaniu, mogliśmy delektować się wspaniałym gorącym barszczykiem przygotowanym przez kol. Szczepana Winiarczyka i goloneczkami w kapuście niezawodnego Waldka Losego. Nie zabrakło tradycyjnego opłatka i życzeń wszelkiej pomyślności.

Była też miła uroczystość wręczenia kol. Grzegorzowi Marciniakowi plakietki "Przyjaciela KŁ nr 21 "Jawor" w Poznaniu - za wkład pracy na rzecz Koła oraz szerzenia świadomości łowieckiej,

Andrzej Jesse

11.12.2022.

.

11.12.2022.

W dniu  8.12.2022 r. przedstawiciele KŁ nr 21 "Jawor", zorganizowali spotkanie z uczniami klas 8  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich W FAŁKOWIE  w ramach zajęć lekcyjnych "Edukacja dla bezpieczeństwa". Zajęcia na strzelnicy PZŁ w Poznaniu/Antoninek prowadzili Szczepan Winiarczyk i Michał Helik, którzy, zapoznali młodzież z zasadami bezpiecznego zachowania się na strzelnicy,  przybliżyli konkurencje myśliwskie na osiach strzeleckich jak: skeet, trap, bażant, kozioł, dzik i zając. Natomiast kol. Marcin Balcerek - instruktor strzelectwa omówił budowę broni i podstawy bezpieczeństwa w obchodzeniu się z bronią palną. Większość młodzieży po raz pierwszy trzymała w ręku broń palną. Uczniowie z zainteresowaniem zapoznawali się z podstawami treningu strzeleckiego dla policjantów.

Kol. Marcin Balcerek zaprezentował umundurowanie i wyposażenie policji a na widoczne zainteresowanie dzieci zademonstrował zakładanie kajdanek. Następnie z dużym zaciekawieniem obserwowano pokaz umiejętności strzeleckich myśliwych w strzelaniu do rzutek na osi trap.  Swoich umiejętności spróbowały  również dwie panie nauczycielki p. Monika i p. Renata.
Celem spotkania było przybliżenie  i  zmniejszenie dystansu młodych ludzi do myśliwych i policji. Wierzymy, że w przyszłości niektórzy z nich będą chcieli wstąpić do kół łowieckich czy też służb mundurowych policji lub wojska.


Andrzej Jesse

11.12.2022.
11.12.2022.

12.11.2022 odbyło się polowanie hubertowskie KŁ nr 21 Jawor. Św. Hubert

darzył 1 dzikiem, 4 sarnami i lisem.

Królem polowania został M. Helik a v-ce królem M. Strykowski.

Miłym corocznym zwyczajem jest wręczanie nagrody myśliwemu, który włożył szczególny wkład pracy w danym roku na potrzeby naszego koła. W tym roku podziękowanie zostało wręczone kol. Maciejowi Maciejewskiemu.

A.J.

13.11.2022.

 

W imieniu naszego Patrona zarząd koła życzy kolegom wieliu łask, dobrego zdrowia,

częstych kontaktów z piękną Polską Przyrodą i niezapomnianych przeżyć z łowisk.

 

03.11.2022.